Jak ušetřit na Valentýna?

Co napadne každého mladého člověka, když se řekne 14. 2., případně den svatého Valentýna? Pochopitelně svatovalentýnský masakr. Tato událost z roku 1929 vstoupila do historie jako jedna z nejznámějších akcí Al Caponeho a jako ukázka mafiánské války za prohibice. Případně konec rozsáhlého bombardování Drážďan. Přesto se dnes čtrnáctý únor považuje za svátek všech zamilovaných a to kvůli tomu, že byl popraven svatý Valentýn. Je vidět, že lidé si svátky umí vybírat.

S Valentýnem se pojí různé druhy prokazování lásky svému partnerovi. A to většinou poněkud nákladnou formou. Na druhou stranu mnoho lidí nedosahuje ani platu průměrného, studenti teprve nemají peněz nadbytek. A takový zásah do rozpočtu se může projevit. To každý by to nemusel ustát. A jelikož společnost často tlačí na romantickou večeři, květiny či nedej bože šperky, co má potom dělat chudák? V tomto článku se budeme snažit poradit především mužům (či ženám, které platí), kteří mají stálého partnera/ku a musí s ní na vlastní náklady strávit tento den (zvláště večerní část).

Zde je několik rad, jak udělat z večeře, dárku a dalších „nezbytností“ co nejlevnější záležitost:

1. Kde sehnat květinu?

Jak vyřešit problém s květinou uprostřed zimy? Vždyť všechny sady a parky, kde přes léto roste tolik krásných a lehce utrhnutelných květin, jsou sbírkou pahýlů stonků. A vstup do botanické zahrady také není zadarmo. Pokud jde o praktickou dívku, stačí jí dát hlízy brambor, vyhrabané na poli, s tím, že květina zvadne, zatímco znovu zasazené brambory se dají za rok sníst (příští rok na Valentýna máte rovnou zajištěnou stravu). Ovšem slečna/paní romantička by takový dar neuvítala. Proto je třeba říct ji příběh podobný tomuto: „Víš, jak to bylo doopravdy se svatým Valentýnem? Oddával zamilované páry, i když to bylo zakázáno. Jednou mu jako poděkování přinesli řezané květiny. On se rozzlobil (lze použít mnoho variací tohoto výrazu) a křičel na novomanžele: ‚Vždyť je to vražda! Takhle řezat nebohé květiny. Každý, kdo někomu přinese květinu usmrcenou bez užitku, ho zraňuje a nemiluje ho!‘ Což není můj případ. Nechtěl jsem tě zranit a přinést bezdůvodně uříznutou květinu. Proto jsem ti přinesl tohle.“ A s těmito slovy jí předáte svazek hlíz lilku brambor.

2. Jak se levně najíst?

A teď sehnat občerstvení. Napřed nápoj. Nejlepší je krabicové víno, přelité do vznešenější láhve a vychválené jako červené z vinice Romanee Conti. Pokud to váš protějšek neví, zmiňte se nenápadně, že jde o nejslavnější vinici světa, kde kupují víno američtí milionáři. (Nevypijte všechno a zbytek vína použijte na umytí nádobí. Vyjde to levněji než voda.) Co ovšem jíst k jídlu? V létě by to nebyl problém. Opravdu špatně zvolený svátek. Zbývají jen dvě možnosti. Buď použít veškeré krabicové víno, aby žena na jídlo zapomněla (nevýhodné – stočné ze splachování toalety nebo dokonce čištění koberce není levné) a nebo přece existuje mnoho solidárních organizací jako Armáda spásy či sociální jídelny. Ve vhodném převleku nebude problém dostat dostatečné množství jídla. Potom ho podat opět s komentářem, že jde o specialitu ze španělské kuchyně (nezmiňovat, že specialitu z doby španělské občanské války).

3. Kde ušetřit v dekoracích?

Pokud bydlíte s rodiči, je třeba je dostat na noc z domu. Pozvánka od vzdálených příbuzných, poukaz do hotelu pro dva, vše samozřejmě “pravé“ a dostatečně daleko, aby se nestihli zrovna vrátit. Po vyřešení tohoto problému přichází otázka osvětlení. Elektřina přece není romantická a svíčky drahé. Ve tmě se leccos schová. (nevyprané oblečení, nevábně vyhlížející večeři) Možno přidat příběh o tom, že páry, jež oddal svatý Valentýn, se musely často schovávat ve sklepích v naprosté tmě, aby unikli zákonu. A vy si to můžete přece zkusit také.

Ještě je zvykem kupovat visací zámky na zamknutí lásky. Naštěstí existuje více typů zámků. Vy zvolíte originální Visací zámek a zazpíváte si některou z jejich romantických písní. Tím bude rituálu uzamykání lásky Visacím zámkem učiněno zadost. 4. Zlaté pravidlo

Používejte často slovní obraty jako „Miluji tě.“ Nic vás to nestojí.

5. Nebezpečí po večeři

V dalším pokračovaní večera hlavně pozor, abyste nic neroztrhali. A také praní prostěradla něco stojí. To je asi hlavní věc, na kterou je třeba v noci myslet. Jinak ovšem je nebezpečné šetřit i v tomto bodu. Možné následky jsou velmi drahé. Pokud jste ovšem zastánci alternativních praktik, lze provádět vše zadarmo a bez rizika


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 40 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *