Jak na levné letenky?

Ano, takových článků jsou dnes opravdu mraky. Ale když už jste se rozhodli hledat o tipech na levné letenky tady, tak se pokusím vytáhnout to nejlepší možné.

Flexibilita

Pokud si můžete vzít dovolenou kdy si o ni zažádáte, je třeba toho využít. Létat do destinací v době jejich sezóny prostě je a bude dražší. Přitom třeba v září je ve Španělsku teplo, vyhřáté moře a méně lidí. Najít levnější letenky v tomto termínu je o dost jednodušší.

Stejně tak je třeba vaše cestovní flexibilita. Hledat letenky jenom z Prahy je už přežitek, protože z Mnichova či Katowic létají letadla s řádově tisícovkami nižší cenou. Autobusy se tam dostanete za pár stovek. Je to trochu nepohodlí navíc, ale kdo nic levného nedostanete zadarmo :). Vždycky to stojí více úsilí a času.

Nebojte se přestupů!

Pokud se chystáte mimo náš kontinent, určitě vás nejlevněji vyjde varianta s přestupem na některém letišti. Já vím, že je to otravné, ale pokud nemusíte znovu odbavovat zavazadlo a procházet kontrolami, tak to vlastně nic neznamená. Vyhledávače vám třeba při hledání letenky do Peru vyhodí čtyři lety, z něhož některé mají třeba dvaceti hodinovou čekací dobu. Nenadávejte na to a raději se na pár hodin vyrazte podívat do města, kde jste přistáli.

Za mě mohu rozhodně pro vyhledávání letenek doporučit Kiwi.com. Podívejte se a vyberte si nejlevnější, nejrychlejší či nejkomfortnější let.

Himálaj z výšky

Čekat na last minute

Se nevyplatí! Aspoň zdaleka ne vždy. Daleko jistější je možnost hledat dostatečně dopředu. Většinou se uvádí, že nejlepší je koupit letenku dva měsíce dopředu. Obecně nejméně lidí létá v úterý, středu a sobotu, takže společnosti snižují ceny, aby naplnily kapacitu. Tím se ovšem neřiďte, záleží na tom, jak často tam daná společnost létá a dalších podobných kritériích.

Zavazadla

Budu opravdu potřebovat tuhle mandolínu? Opravdu chci přečíst za dovolenou celou Jiráskovo Husitskou trilogii? (Nechcete.) Zamyslete se nad tím, kolik si toho vezmete. Zadarmo totiž v letadle máte jen palubní zavazadlo určitého rozměru a do váhy kolem 7-10 kilogramů. Za další si u nízkonákladových společností opravdu hodně. Někdy to jinak nejde, třeba když se chystáte na trek, ale je třeba se nad tím zamyslet. Šetříte peníze a nervy, že vaše zavazadlo dají do jiného letadla či ztratí. Zkrátka hlídat váhu se vyplatí!

Akce

Existují desítky portálů, které hledají speciální akce, chyby v systému. Začněte je sledovat a vyberte si, jestli se vám náhodou nějaká taková akce nehodí. Za všechny uvádím například http://zaletsi.cz/. Ale pozor. Takové letenky mizí během několika hodin, lety mohou být zrušeny, i když se to dnes už neděje tolik jako dřív.

A u jakých společností čekat nejlepší podmínky? U těch, kde si zadarmo ani nevyberete místo. To říkám nadneseně, ale u některých to tak je. Levné lety odstartoval Ryanair, potom pokračoval Wizzair, Norwegian, Air France a další. Žádný luxus si neužijete. Pokud na něm trváte a přesto nechcete investovat velké peníze, zkuste Lufthansu.

Cesta je cíl

Není moc na co čekat. Triků jsou ještě desítky, ale aby nevědomý cestovatel měl aspoň základ toto stačí. Tak šťastnou cestu a najděte si dobrou letenku:  www.kiwi.com/deep?affilid=leviatan


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *