Jak se levně dostat v Bergenu z letiště?

Norsko je jedna z nejdražších zemí na světě. Přesto do něj proudí stále větší davy turistů a ne všichni mají na to, aby tam bezhlavě utráceli. A že to není problém. Jen tak pro srovnání, jízdenka na MHD v Bergenu stojí 37 NOK, tedy na naše nějakých 105 korun. To je docela dost, co? Zlatá Praha.

Jedině letadlem

Do Norska se nejlépe dostanete letadlem. Je to poměrně levné a dost rychlé. Pokud poletíte z Norwegian přímým letem, vejde vás to na nějaké tři tisíce. Když chytíte dobrou slevu, můžete letět třeba za pětistovku. Jenomže následný transport do města vás vyjde při koupi zpáteční jízdenky kolem stejného obnosu. Tedy, pokud uděláte stejnou chybu jako ostatní…

Flixbus není nejlepší

Ze všech informačních kanálů je na cestovatele chrleno, že z letiště do centra Bergenu jezdí Flixbus a vy musíte jet také. Ovšem je to pouze masivní propagace jedné značky. Město v letošním roce, tedy 2017, dostavělo až k letišti svojí tramvajovou linku 1F. Z haly na ní dokonce vedou šipky s nápisem: „Bergen light rail“. Jízda do centra trvá nějakých tři čtvrtě hodiny a stojí již zmíněných 37 NOK. Jízdenka se kupuje v automatu na stanici, kde si můžete zapnout angličtinu a následně zaplatit penězi a nebo kartou. Navíc už zažijete první kontakt s běžnými Nory, kteří na tajňačku chodí pít z placatky do tramvaje. Takhle daleko je u nich boj proti alkoholismu. Nebo si užijete skutečnost, že každá stanice má jinou znělku, což taky ne všude zažijete.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 40 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 thoughts on “Jak se levně dostat v Bergenu z letiště?”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *