Rady pro žadatele Indian e-Tourist Visa

Tento elektronický systém sice zjednodušil žádosti o vízum v tom, že již není třeba navštěvovat se svým pasem indickou ambasádu, ale jde o poměrně nově zavedený systém, který zdaleka nefunguje ideálně. K žádosti je potřeba: scan stránky pasu s nacionálemi (soubor pdf, velikost 10 – 300 kB), klasickou průkazovou fotografii čtvercového formátu (formát JPEG, velikost 10-1000 kB) a obnos 50 dolarů.

Chce to hodně času

Je třeba vyplnění žádosti nepodcenit a vyhradit si na něj dostatek času. Systém totiž občas padá a neumožňuje uživateli pokračovat. To se týká hlavně nahrávání výše uvedených souborů. Někdy je potřeba celou žádost vyplnit znovu. Velký problém je také zaplacení víza. Indický elektronický bankovní systém totiž funguje jen ve stejných hodinách, jako je otevřena Indická centrální banka, takže například v neděli nelze vízum zaplatit. A bez obdržené sumy se žádostí o vízum indické úřady nezabývají. Navíc je nutné částku převést na účet čtyři dny před uvedeným datem příjezdu.

V případě, že se žádostí začnete zabývat příliš pozdě, zbývá vám jenom uvést pozdější datum příletu. Pokud se úředník zrovna nepohádal s některou z manželek, měl by vás pustit dál. Jinak s udělením, pokud tedy dotyčný nemá nějaké vazby na Pákistán, nebývá problém a většinou se tak stane již do druhého dne. Vízum se uděluje na třicet dnů, počítáno od dne příjezdu do Indie a zažádat je možno nejdříve 34 dní před odletem.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 40 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *