Vyberte si správné cestovní pojištění!

Úplně by stačilo sem jenom hodit odkaz na nějakou kalkulačku, která vám spočítá nejvýhodnější cestovní pojištění. To by ovšem bylo trochu moc jednoduché a vlastně bych tím nikomu moc nepomohl. Vezměte si tedy kalkulačku jako pomocníka a pojďme si projít, jak by mělo správné cestovní pojištění vypadat.

Cena cestovního pojištění

Ano, peníze stále ještě nezrušili a na pojištění je opravdu potřebujete. Tedy, pokud ho někdo dokáže vyžebrat, ať mi dá vědět, protože by to ušetřilo další náklad na cestu. Říká se, že nemít cestovní pojištění je motivace k tomu, aby se vám nic nestalo. Na druhou stranu se dá argumentovat tím, že neštěstí nechodí po horách ale po lidech. Proto jsem zastáncem toho, aby si cestovatelé pojištění zaplatili. Pokud se vám něco bez něj stane někde ve vyspělejších zemích než je ta naše, pravděpodobně to budete splácet do konce života. A nemyslete si, že to nějak přežijete do odjezdu. Chodit se zlomenou nohou není nejlepší nápad a pokud jste v bezvědomí, nemůžete se převozu do nemocnice „bránit“.

Jakou cenovou hladinu tedy zvolit. Zjednodušeně bych řekl střední. Ta levnější mívají nízké limity na ošetření, záchranu atd. Někomu to může stačit a jede jen s tím. Vždy je ovšem nutné si zkontrolovat podmínky, o čemž bude ještě řeč. Když vám někdo nabídne pojistku za pět korun na den, tak se nejprve zamyslete a pak na něj zavolejte policii. Takto levně vám to opravdu nabídne jen falešný pojišťovací agent. No a pokud máte na dražší pojištění, pravděpodobně nečtete tento blog.

Třeba tady je Alpenverein nutností.

Limity a další služby

Myslíte si, že limit dvě stě tisíc bohatě stačí? V USA drobný chirurgický zákrok stojí klidně i víc. Prostě je třeba si uvědomit několik věcí.

  • Kam jedu? – Bude to země třetího světa, Antarktida nebo Švýcarsko? Všude hrozí jiná nebezpečí a zdravotní péče stojí různé peníze. Kdybych třeba jel do Indie, tak si spíš připojistím zavazadla než když pojedu na francouzský venkov. Úplně samostatnou kategorii potom tvoří nadmořská výška. Většina pojištění totiž platí jen do určité výšky, která možná stačí na Slovensko, ale v Andách se tak nízko vůbec nedostanete. V případě, že se tedy chystáte do velehor, doporučuji s klidným svědomím pojištění až do 6 tisíc metrů, Alpenverein.
  • Co chci dělat? – Jízdu na aligátorovi vám asi nikdo nepojistí, ale třeba jízdu na skateboardu už ano. A tady pozor! Skateboard nebo surfování jsou rizikové sporty a neplatí se ze základního pojištění, je třeba si je připojistit. Chcete si skočit padákem, jet na kánoi prozkoumat řeku nebo jíst syrové maso? Pak se podívejte, jestli vám případné zranění při této činnosti někdo proplatí. V Asii se s doktorem dohodnete na tom, při čem se vám to vlastně stalo, ale ve spoustě zemích ne.
  • Nejsem líný číst? – Taky vám pořád vtloukali do hlavy, ať čtete smlouvy a hlavně drobné písmo? Platí to i tady. Neříkám, že vás pojišťovny chtějí ošulit za každou cenu, jenom to naznačuji. Je to prostě byznys a v něm jsou různé drobné podrazy zcela běžné. Podmínky si tedy velmi dobře přečtěte.

Kalkulačka

Nejlepší možností pro třídění pojištění je právě on-line kalkulačka. Vyberte si vždy tak 2-3 pojištění, která vás zajímají a u nich podrobně prozkoumejte podmínky a potom se rozhodněte.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 40 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *