Pozor na medvěda!

Zvířátka se rozhodla uklidit si ve svých příbytcích. Ale protože byla různě pracovitá, trvalo jim to velmi rozdílný čas. Jenom medvědovi se nechtělo uklízet. Ve svém brlohu sice měl obrovský nepořádek, přesto se rozhodl raději kontrolovat ostatní zvířátka. A tak obcházel jejich obydlí a jakmile si někdo hezky uklidil, okamžitě se k němu nastěhoval.

Jako první si uklidil turul. Medvěd k němu rovnou přiběhl, rozhlédl se a řekl: „Smrdí to tady. A já neodejdu, dokud to smrdět nepřestane.“ A tak mohl u ubohého turula zůstat jak dlouho se mu zachtělo. Bájný pták by musel vyhodit pryč medvěda, což kvůli jeho velikosti nedokázal (1956). Když už byl na návštěvě dost dlouho, vydal se medvěd dál. Další na řadě byl jeho bratr medvěd černý. I ten se snažil si uklidit a až podezřele moc se kamarádil s orlem. Měl jenom půlku nory, druhou část sdílel se svým kamarádem. I tady velký medvěd zasáhl a nebýt pomoci orlice, uzmul by pro sebe celou noru (1961).

Další na pořadí byl lvíček. Ten si sice uklízel, ale nechtěl nic vyhazovat. Všechno si pečlivě schovával. Proto stačilo, že medvěd přišel a všechno mu zase hned rozházel. S ním přišla i ostatní zvířátka, protože jim došlo, že zatím nemá cenu si uklízet u sebe (1968). Jako poslední došlo i na orlici. Ta si uklízela postupně a nenápadně. Nakonec jí to však nebylo nic platné. Medvěd přišel a hnízdo jí zabral (1981).

Medvěda se podařilo zahnat, ale nyní opět vstal a pomalým krokem se blíží k našemu lvíčkovi.

Poučení: Dívej se do historie a netvrď, že teď už se to nemůže stát.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Invaze_vojsk_Var%C5%A1avsk%C3%A9_smlouvy_do_%C4%8CeskoslovenskaJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 40 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 thought on “Pozor na medvěda!”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *