Rozhovory s neznámými slavnými – Deník pražského studenta

Deník pražského studenta je zábavná FB stránka, která trefně reflektuje studentský život. Jak říká sám autor, v podstatě každý aspoň trochu pořádný student (v tomto případě pořádný znamená přiměřeně nezodpovědný a nakloněný každé párty) se v něm najde.

  1. Jak Vás napadlo založit si deník na FB?

Zničehonic. Bavil jsem se s kamarádem o tom, že by bylo fajn dávat na facebook užitečné rady pro studenty. Nakonec se to zvrtlo a stránka se začala ubírat jiným směrem.

  1. Je hlavním smyslem pobavení nebo je i nějaký další?

Kromě zábavných příspěvků se snažím občas do textů propašovat i nějakou vážnější věc. Jen zřídka si toho někdo všimne 😀 obecně se ale jedná o texty pro lepší náladu.

  1. Jsou některé příhody přikreslené?

Některé ano. Vždy ale stavím na reálném základě. Hodně mi v tom pomáhají lidem kolem mě, spousta věcí by se bez nich nestala.

Zaručený recept na výdělek
  1. Jak Vás baví samotné studium a co studujete?

Studium mě baví, ale moje studium myslím nebaví profesory. Studuji národní hospodářství na VŠE.

  1. Čekal jste takový úspěch? A čím si ho vysvětlujete?

Takový úspěch jsem rozhodně nečekal. Potěšilo mě to. Už dříve mi lidé říkali, že umím psát zábavně a čtivě, že vykreslím atmosféru, do které se rádi ponoří. To mě motivovalo publikovat. Úspěch si vysvětluji jako mix správných přísad, které se mi nějakým způsobem podařilo namíchat.

  1. Chcete si udržet svojí anonymitu. Nechcete, aby si lidé kolem Vás dávali historky do souvislostí nebo to má jiný důvod?

Anonymitu si chci udržet. Nemůžu říct, že navěky, ale nějakou dobu ještě ano. Nad těmi souvislostmi jsem tolik nepřemýšlel, spíš jsem chtěl, aby se každý student mohl ztotožnit s mými texty, aby za nimi neviděl jeden a ten samý obličej, mě.

  1. Co vás baví ve volném čase?

Rád chodím běhat. Dříve jsem dělal atletiku, teď běhám rekreačně a víc si to užívám. Mojí velkou zálibou je čtení, přečtu naprosto všechno, nezáleží na žánru nebo tloušťce knihy. Čtení mám rád i z toho důvodu, že se při něm nemusím moc hýbat. Mám to v protikladu k běhání.

  1. A co byste chtěl dělat po škole?

Chtěl bych se zabývat ekonomickou analýzou nebo psaním. Nechci, aby se z psaní stal jediný způsob mé obživy. To bych asi umřel hlady. Jakmile dělám něco pro peníze, už si to nedovedu užít. Myslím jen na peníze a ne na činnost samotnou.

  1. Setkáváte se s nabídkami na prodej stránky?

Zatím ani s jedinou, stránku bych stejně neprodal.

  1. Přemýšlíte nějak o budoucnosti Vaší stránky?

Přemýšlím. Nedlouho po jejím založení mě napadlo, jak využít tvůrčí talent dalších mladých lidí, které baví psát. Obsah stránky bude stále stejný, jen budu navíc podporovat činnost dalších lidí, kteří si to skutečně zaslouží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 40 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *